24.2 C
Pristina
E shtunë, 13 Korrik, 2024

Alarm i rremë për mjetin shpërthyes në rrugën për në Gërmi

Përgatiti: Sara Shehu

Një pajisje e veturës e lënë në këtë vend, afër rrugës për në parkun e Gërmisë, i alarmoi disa persona, pasi menduan se është mjet shpërthyes.

Ata i njoftuan forcat e rendit, të cilët me disa njësi erdhën dhe e bllokuan perimetrin rreth mjetit të dyshimtë.

Rruga u bllokua për rreth një orë.

Gjithë ky mobilizim, i bëri kureshtarë qytetarët.

Mirëpo, pas veprimeve operative nga ekipet policore, rezultoi të ishte alarm të rremë.

“Pas ndërmarrjes së të gjitha veprimeve të nevojshme operative si dhe kontrollit të detajuar të hapësirës së caktuar nga ana e njësive të specializuara për menaxhimin me mjetet shpërthyese, ka rezultuar se mjeti nuk ka qenë shpërthyes. Bëhet fjalë për një pajisje të veturës”, thuhet në përgjigjen e Policisë.

Prapa kamerës, qytetarët thanë se gjatë viteve të fundit, disa herë ka pasur alarme të rreme për mjete shpërthyese, andaj u shprehën të shqetësuar për këto lloj raportimesh.

Sidoqoftë, pas përfundimit të ekzaminimit, rruga është liruar për qarkullim.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA