Aktorja e njohur shqiptare rrëfen historinë e jetës së saj dhe sukseseve në botë

Shumë rrallë e shohim nëpër intervista, e aq më pak duke diskutuar për jetën e saj personale… Aktorja e mirënjohur Ilire Vinca, ishte e ftuar të premten në emisionin “LIBERO” dhe krahas jetës së saj artistike, nuk u kursye për të rrëfyer edhe për jetën e saj personale.

Vinca kur kujtoi fillimin e karrierës së saj, përmendi nënën e saj e cila nuk kishte dashur që ajo të bëhej aktore, ndërkohë që babai kishte qenë përkrahja e saj më e madhe.

“…Nëna nuk ka dashur që unë të bëhem aktore, e kishte një lloj frike që kjo punë nuk do të më sjelli stabilitet jetësor. Ndërsa babi si poet, studiues, njeri i librave, poezive e shkrimeve e ka përkrahur që nga fillimi këtë gjë, për të cilën e falënderoj shumë sepse është e rëndësishme që prindërit t’i ushqejnë ëndrrat e fëmijëve…”, deklaroi Vinca.

Kujtojmë se Ilire Vinca, aktorja e shfaqjeve teatrale, filmave dhe serialeve televizive, u bë e njohur edhe si aktorja e parë që mori pjesë në Berlinale me filmin “Falja e Gjakut” në vitin 2011, pastaj edhe me filmin “Burrneshat” në vitin 2015.

Në linkun e mëposhtëm mund ta ndiqni intervistën e plotë nga Ilire Vinca:

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA