19.6 C
Pristina
E hënë, 17 Qershor, 2024

A janë të sakta pajisjet që tregojnë se si kemi fjetur gjatë natës? Flet otorinolaringologu

Doktor Arsim Thaçi, i cili me profesion është otorinolaringolog, i ftuar në emisionin e mëngjesit “Alarm”, në ATV, foli për sindromën e apnesë së gjumit, shkakun, simptomat, trajtimin këtij çrregullimi, gërhitjen e shumëçka tjetër. 

Ndër të tjera doktori foli edhe për pajisjet apo thënë ndryshe orët e mençura, të cilat mundësojnë monitorimin i cilësisë së gjumit dhe jo vetëm.

“Jo nuk i rekomandoj për arsye sepse nuk janë të testuara, nuk janë valide. Ndoshta e bëjnë atë matjen por ne si mjek profesionist nuk guxojmë që t’i rekomandojmë. Sepse siç e thash ato pajisje janë invalide. Ne kemi aparatura për të cilat kryhen 100 testime derisa ato dalin dhe po ashtu ato rifreskohen çdo 12 muaj e të ngjashme”, tha ai./atvlive.tv/

Për më shumë ndiqni videon e mëposhtme:

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA