19.5 C
Pristina
E premte, 21 Qershor, 2024

19 vjet basketbolliste nuk u pagua asnjë cent, tani Arta Mustafa në rolin e trajneres

Ish basketbollistja dhe ikona e klubit të basketbollit të femrave Trepça, Arta Mustafa ka treguar për ne vështirësitë që ka pasur në kohën e artë si basketbolliste e tani si ka ndryshuar jeta pasi ju dha roli I trajneres së gjeneratave të reja nga Federta e Basketbollit të kosovës.

Mustafa karrierën si basketbolliste e ka filluar menjëherë pas luftës duke vazhduar ëndrrën e saj për plot 19 vite, por një dëmtim bëri që të pauzojë për 4 vjet duke bërë kështu që të mos vazhdojë më rrugëtimin e saj të artë.

Jo më basketbolliste por si trajnere, Arta Mustafa na tregon se si ndihet tani me  rolin e ri.

Kushtet e mira  dhe përkrahja nga federata a kanë qenë gjithmonë prezente në jetën e Artës, ja se si përgjigjet ish- basketbollistja.

Synimet e Artës për të ardhmen janë të qarta, po ashtu ajo përgjigjet me pak fjalë.

Arta Mustafa nuk është emër që harrohet lehtë, pasi në sezonin 2015/2016 ka pasur rekordin për më së shumti pikë në ndeshje, ajo ka realizuar plot 70 pikë, po gjithashtu ka pasur rekordin e 3 pikëshave ku në një lojë ka realizuar 16 trepikësha.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA