Pjesa e parë: Prishtina e Llapi në epërsi, Drita se gjen golin kundër Fushë Kosovës

Ka përfunduar pjesa e parë në tri ndeshjet që po zhvillohen aktualisht në kuadër të Superligës së Kosovës, ku kemi rezultate tejet interesante.

Pas 45’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Përparim Thaçi”, Prishtina po avancon si mysafire kundër Lirisë me rezultat 2:0, raporton KosovaPress.

Golat për kryeqytetasit deri tani i shënuan Jalen Blesa (minuta e 3’) dhe Hasan Hyseni (minuta e 10’).

Po ashtu, në avantazh gjendet edhe skuadra e Llapit, e cila si vendase është në epërsi 1:0 kundër Feronikelit ’74 falë golit të shënuar nga Hamdi Namani (minuta e 29’).

Ndërkaq, Drita ende nuk ka arritur ta gjejë golin kundër Fushë Kosovës, ku të dy skuadrat shkojnë në pushim duke barazuar 0:0.