11.5 C
Pristina
E enjte, 22 Shkurt, 2024

Festa e Pavarësisë së Kosovës, poeti Lulzim Tafa ftohet nga Bashkësia Shqiptare në Bosnje dhe Hercegovinë

Poeti i njohur kosovar, Lulzim Tafa, festën e Pavarësisë së Kosovës do ta kalojë në Sarajevë, si i ftuar nderi nga Bashkësia Shqiptare në Bosnje dhe Hercegovinë.

Përmes një postimi në profilin e tij në facebook, Tafa ka njoftuar se në Festën e Pavarësisë në Sarajevë, do të marrin pjesë edhe autoritetet shtetërore të Bosnjës dhe intelektual të shumtë.

Postimi i plotë i tij në facebook:

Të dashur miq,

Festën e Pavarësisë së Kosovës, 17 shkurtin, këtë vit do ta kaloj në Sarajevë, si i ftuar nderi nga Bashkësia Shqiptare në Bosnje dhe Hercegovinë.

Atje më kanë ftuar që t’i lexoj disa poezi në gjuhën shqipe dhe atë boshnjake. Në festën e pavarsisë, do të marrin pjesë edhe autoritetet shtetërore të Bosnjës dhe intelektual të shumtë, miq të mi, Sarajli të vjetër e të rinj, adhurues të artit e lexues të poezisë.

Komuniteti shqiptar në Sarajevë është mjaftë i organizuar dhe udhëhiqet nga Kryetarja Elvira Dushi, një promuvuese e madhe e vlerave tona në Bosnje.

Përndryshe shqiptarët janë komunitet shumë i respektuar në Bosnje dhe Hercegovinë.
Sarajeva❤️feston me Poezi.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA