13.6 C
Pristina
E premte, 20 Shtator, 2024

Drita e Malisheva vazhdojnë me fitore në Superligë

Kanë përfunduar të dy ndeshjet e sotme të Superligës së Kosovës, ku Drita dhe Malisheva kanë vazhduar me fitore edhe këtë javë.

Pas plot 90’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj, Malisheva e ka mposhtur 2:1 si mysafire skuadrën e Drenicës.

Golat për Malishevën i shënuan Behar Maliqi (minuta e 7’) dhe Bleart Tolaj (minuta e 24’), kurse golin e nderit te Drenica e shënoi Agim Zeka (minuta e 5’).

Ndërkaq, krahas kësaj ndeshje u zhvillua edhe përballja tjetër tejet interesante mes Dritës dhe Ferizajt, në të cilën gjilanasit shënuan fitore bindëse 3:0.

Golat e fitores për Dritën i shënuan Ardit Tahiri (minuta e 83’) dhe Kastriot Selmani (minuta e 92’) dhe Simonovski (minuta 99’).