15.2 C
Pristina
Tuesday

Dacia prezanton Manifeston

Manifesto, makina koncept e prezantuar nga Dacia, në fakt është një “laborator” për testimin e zgjidhjeve inovative, disa prej të cilave do të gjejnë vend në modelet e prodhimit.

Manifesto, makina koncept e prezantuar nga Dacia, në fakt është një “laborator” për testimin e zgjidhjeve inovative, disa prej të cilave do të gjejnë vend në modelet e prodhimit.

Ky koncept nuk paralajmëron një model të veçantë, siç ndodh shpesh, por vetëm tregon sesi shpirti aventuresk i shoferit mund të kënaqet në mënyrën më të thjeshtë të mundshme, duke mbajtur në fokus aspektin mjedisor.

Këtu, pasagjerët janë fjalë për fjalë në kontakt të drejtpërdrejtë me mjedisin, pasi Manifesti nuk ka dyer, dritare apo xhami.

Kapaku i bagazhit është një tavolinë pune, ndërsa komunikimi me civilizimin bëhet nëpërmjet sistemit Bring-Your-Own-Device. Tashmë është komercializuar dhe pranuar nga klientë të shumtë.

Përveç kësaj, YouClip është një aksesor që ofron një mënyrë të thjeshtë për të lidhur në mënyrë të sigurt një sërë pajisjesh praktike dhe modulare.

Kompania Dacia thotë se do të vendosen në modele seri, pasi tashmë kanë filluar të ofrohen raftet modulare për çati.

Megjithatë, kjo nuk vlen për dritën e përparme, e cila mund të shkëputet dhe të përdoret si elektrik dore i fuqishëm.

Makina është bërë kryesisht nga materiali i ricikluar Starkle, pjesa e brendshme është bërë nga materiale natyrale si tapa, dhe gomat janë “pa ajër”, prandaj janë të qëndrueshme dhe praktikisht të pathyeshme.

Për më tepër, Manifesto është një SUV i vërtetë dhe e gjithë pjesa e brendshme është e papërshkueshme nga uji. Me fjalë të tjera, pas një dite rrotullimi në baltë, kjo makinë po pastrohet me një rrymë uji brenda dhe jashtë.

Dhe kur është fjala për Dacia, disa lajme tashmë janë këtu. Logoja e re, pamja e re e salloneve të shitjeve, dizajni i ri dhe ngjyrat e reja do ta bëjnë këtë markë edhe më tërheqëse, njofton kompania rumune.

spot_imgspot_img

ARTIKULL I SPONSORIZUAR

PUBLIKUAR SË FUNDMI
NGJARJE TË TJERA
spot_img