20.7 C
Pristina
Tuesday
spot_img

CEO i Huawei tregoi se si duket HarmonyOS 3

Huawei do të mbajë një ngjarje të mërkurën për të zbuluar sistemin e saj të ri operativ HarmonyOS 3, dhe para kësaj, CEO i kompanisë Richard Yu ofroi një pasqyrë të vogël për atë që do të vijë.

Huawei do të mbajë një ngjarje të mërkurën për të zbuluar sistemin e saj të ri operativ HarmonyOS 3, dhe para kësaj, CEO i kompanisë Richard Yu ofroi një pasqyrë të vogël për atë që do të vijë.

Yu postoi një video të shkurtër në profilin e Weibo që zbuloi pamjen e miniaplikacioneve të reja në ekranin kryesor.

Secili grup aplikacionesh tani mund të ketë skaje të veçanta në dosjen në ekranin bazë dhe është e mundur t’i gruponi ato në një drejtkëndësh, i cili u jep qasje më të shpejtë disa aplikacioneve.

HarmonyOS është sistemi operativ i Huawei i bazuar në AOSP (Android Open Source Project), por nuk është një lëkurë ose ridizajnim i thjeshtë si shumë ndërfaqe të tjera të përdoruesit.

Huawei ka punuar shumë gjatë një viti e gjysmë të kaluar për ta bërë Harmony sa më të pavarur që të jetë e mundur. Prezantimi do të mbahet në Kinë. /Telegrafi/

spot_imgspot_img

ARTIKULL I SPONSORIZUAR

PUBLIKUAR SË FUNDMI
spot_img
NGJARJE TË TJERA
spot_img