Siç ishte parashikuar, Taib Kabashi largohet nga Prishtina

spot_img

Taib Kabashi nuk është më kryetrajner i Prishtinës në hendboll. Ka kohë që flitej se Kabashi do të largohet dhe ashtu ndodhi.

KH Prishtina dhe Taip Kabashi kanë përfunduar bashkëpunimin 3 – vjeçar.

Kryetari Kolgeci dhe Taip Kabashi janë dakorduar që ta përfundojnë bashkëpunimin disa vjeçar, shumë të suksesshëm.

Trajnerin Kabashi, Kryesia e klubit, lojtarët, tifozët dhe e gjithë Prishtina e falenderojnë shumë për angazhimin dhe kontributin e tij gjatë 3 viteve të fundit si pjesë e Prishtinës.

Vlen të theksohet se gjatë këtyre 3 viteve, KH Prishtina ka dominuar në konkurrencën e juniorëve dhe kadetëve, si dhe ka arritur të jetë nënkampion dhe finalist i kupës me ekipin e parë.

Fokusi i Prishtinës do të jetë 100% në gjeneratat e reja dhe lojtarët vendor!

“Taiqe, faleminderit për gjithçka dhe të dëshirojmë suksese!”, njofton KH Prishtina.

Prishtina ishte finaliste e play-off-it të Superligës dhe fianliste e Kupës së Kosovës në hendboll për meshkujt.

 

DUHET TË LEXONI

spot_img