17.1 C
Pristina
Wednesday

Kosova përfundon me sukses edhe stërvitjen e dytë në Kampin Nacional në Hajvali

Kombëtarja e Kosovës në krye me trajnerin, Alain Giresse, ka mbajtur edhe seancën e dytë stërvitore sot në Kampin Nacional në Hajvali.

Kombëtarja e Kosovës në krye me trajnerin, Alain Giresse, ka mbajtur edhe seancën e dytë stërvitore sot në Kampin Nacional në Hajvali.

Të dy seancat stërvitore që u zhvilluan sot janë në kuadër të përgatitjeve për katër ndeshjet e muajit qershor, të vlefshme këto për Ligën e Kombeve, përcjell KosovaPress.

Edhe kjo stërvitje, njëjtë sikurse ajo e mëngjesit të sotëm, u karakterizua kryesisht me ushtrime fizike, vrapime të lehta dhe lojë individuale me top.

Po ashtu, te “Dardanët” u vërejt një disponim i mirë para ndeshjeve në Ligën e Kombeve.

Kosova ndeshjen e parë në kuadër të kualifikimeve drejt kësaj gare, do ta zhvillojë si mysafire e Qipros më 2 qershor, kurse, tri ditë më vonë pret në shtëpi, në stadiumin “Fadil Vokrri”, Kombëtaren e Greqisë.

REKLAMËspot_imgspot_img

ARTIKULL I SPONSORIZUAR

PUBLIKUAR SË FUNDMI
spot_img
NGJARJE TË TJERA
REKLAMËspot_img