17.1 C
Pristina
Wednesday

EKSKLUZIVE: Kuvendi zgjedhor te Prishtina do të mbahet më 12 korrik

Kuvendi zgjedhor te FC Prishtina i paraparë të mbahej më 26 qershor, do të mbahet më 12 korrik.

Siç mëson ATV me burime brenda klubit, kuvendi zgjedhor do të mbahet më datën 12 korrik.

Në këtë kuvend pritet të zgjedhet kryesia e re e klubit.

Kujtojmë që klubi më i madh në vend FC Prishtina po kalon nëpër një periudhë të vështirë dhe disa nga futbollistët më të mire të sezonit të kaluar tashmë janë larguar nga klubi.

Pëndryshe kur jemi te sezoni i fundit, Prishtina nuk fitojë asgjë dhe e mbylli sezonin në vendin e pestë në BTK Superligë, duke mbetur kështu jashtë garave evropiane./ATV

REKLAMËspot_imgspot_img

ARTIKULL I SPONSORIZUAR

PUBLIKUAR SË FUNDMI
spot_img
NGJARJE TË TJERA
REKLAMËspot_img