Belgjika me përmbysje fiton përballë Danimarkës

spot_img

Kombëtarja e Belgjikës ka arritur që të fitoi edhe ndeshjen e dytë në Kampionatin Evropian të futbollit.

Belgjika ka mposhtur me rezultat 1:2, Kombëtaren e Danimarkës.

Danezët kaluan në epërsi kur po luhej minuta e dytë me anë të Pulsen, me këtë rezultat u mbyll edhe pjesa e parë.

Në pjesën e dytë në lojë u fut De Bruyne, i cili përveç që dha një asistim në minutën e 55-të për Thorgan Hazard, mesfushori realizoi edhe vet një super gol në minutën e 70-të, te ndeshjes.

Pas kësaj fitore Belgjika tani renditet e para në grupin B, nga tri pikë kanë Rusia, Finlanda dhe pa pikë mbetet Danimarka.

DUHET TË LEXONI

spot_img