9.4 C
Pristina
Sunday

Anglia e nis fuqishëm Botërorin, shkatërron Iranin

Megjithëse ndeshja nisi me ritëm më të ulët, Anglia shpërtheu në dhjetë minutat e fundit të pjesës së parë duke realizuar tre gola.

Ka përfunduar me fitore të thellë të Anglisë ndaj Iranit ndeshje e parë e Grupit B të Kampionatit Botëror.

Megjithëse ndeshja nisi me ritëm më të ulët, Anglia shpërtheu në dhjetë minutat e fundit të pjesës së parë duke realizuar tre gola.

Bellingham në minutën e 35’, Saka në të 43-tën dhe Sterling në minutat shtesë shënuan për të shkuar në pushim krejtësisht të qetë para pjesës së dytë.

Bakay Saka shënoi të dytin personal në minutën e 62’, e pastaj në listën e realizatorëve hynë edhe Marcus Rashford dhe Jack Grealish për Anglinë, kurse Taremi realizoi të dy golat për Iranin.

Bakay Saka shënoi të dytin personal në minutën e 62’, e pastaj në listën e realizatorëve hynë edhe Marcus Rashford dhe Jack Grealish.

Pjesë e Grupit B janë edhe SHBA dhe Uellsi që do të ballafaqohen sonte nga ora 20:00.

spot_imgspot_img

LAJME TË TJERA

PUBLIKUAR SË FUNDMI
NGJARJE TË TJERA