-7.4 C
Pristina
Tuesday

Ndërron jetë këngëtari i njohur nga Peja, Eduard Meraku

Pasditen e sotme ka ndërruar jetë hit-këngëtari i njohur pejan e kosovar Eduard Meraku, i njohur si Edi king.

I ndjeri ka ndërruar jetë në moshën 65 vjeçare, ndërsa mendohet të ketë pësuar sulm kardiak, shkruan Njëshi.

Lajmi për vdekjen e tij, konfirmohet nga miq dhe bashkëpunëtorë muzikor të të ndjerit.

Edi King padyshim që do mbetet gjurmë e pashlyer në historinë muzikore.

Për vdekjen e këngëtarit të njohur nga Peja, kanë shprehur ngushëllime mbarë komuniteti artistik.

REKLAMËspot_img

ARTIKULL I SPONSORIZUAR

PUBLIKUAR SË FUNDMI
spot_img
NGJARJE TË TJERA
REKLAMËspot_img