26.7 C
Pristina
Saturday

Nata e dytë e Eurovision, këto janë 10 shtetet tjera që arritën finalen

Është zhvilluar nata e dytë e Eurovision-it.

Kanë konkurruar 18 këngë të tjera dhe janë paraqitur shkurtimisht edhe tre shtetet që kalojnë automatikisht në finale.

Pas televotimit nga shtetet që u prezantuan, janë përzgjedhur 10 këngët që do të shkojnë në finale.

Këto janë 10 shtetet që arritën finalen sonte:

– Belgjika

-Çekia

-Azerbajxhani

-Polonia

-Finlanda

-Estonia

-Australia

-Suedia

-Rumania

-Serbia

Ndërsa këto shtete u bashkohen 10 të kualifikuarave natën e parë dhe bashkë me gjashtë shtete të kualifikuara.

Kujtojmë se Shqipëria me performancen e Ronela Hajati me këngën “Sekret” nuk arriti të kualifikohet në finale.

 

REKLAMËspot_imgspot_img

ARTIKULL I SPONSORIZUAR

PUBLIKUAR SË FUNDMI
spot_img
NGJARJE TË TJERA
REKLAMËspot_img