15.2 C
Pristina
Tuesday

Jennifer Lawrence pranon se ka pësuar dy aborte

Aktorja e "Silver Linings Playbook" tha se kishte abortin e saj të parë në fillim të të 20-ave dhe kishte "100%" synim të bënte një abort përpara se të kishte një "abort spontan vetëm në Montreal".

Aktorja e “Silver Linings Playbook” tha se kishte abortin e saj të parë në fillim të të 20-ave dhe kishte “100%” synim të bënte një abort përpara se të kishte një “abort spontan vetëm në Montreal”.

Jennifer Lawrence tha se kjo ndodhi ndërsa po filmonte satirën për ndryshimet klimatike “Don’t Look Up” së bashku me Leonardo DiCaprio, e cila u publikua në dhjetor 2021.

Ajo për revistën “Vogue” se e kishte të vështirë të kuptonte gratë e reja me mundësi të kufizuara që detyroheshin në shtatzëni të padëshiruara.

“Më kujtohet një milion herë që e kam menduar këtë kur isha shtatzënë. Duke menduar për gjërat që po i ndodhnin trupit tim. Dhe unë pata një shtatzëni të shkëlqyer. Kam pasur një shtatzëni shumë me fat. Por çdo sekondë e jetës sime ishte ndryshe. Dhe ndonjëherë më shkonte ndërmend: ‘Po sikur të detyrohesha ta bëja këtë?’”, tha ajo.

Jennifer, e cila ndan djalin e saj me bashkëshortin e saj prej tre vjetësh Cooke Maroney (38), tha se ata vendosën për emrin Cy sipas piktores amerikane Cy Twombly, e cila është një nga artistët e preferuar të bashkëshortit të saj.

spot_imgspot_img

ARTIKULL I SPONSORIZUAR

PUBLIKUAR SË FUNDMI
NGJARJE TË TJERA
spot_img