9.4 C
Pristina
Sunday

Familja e Kylie Minogue, e lumtur që ajo është kthyer në Australi

Familja e Kylie Minogue është e kënaqur që ajo po jeton në Australi dhe ata mund ta shohin atë më shpesh.

Familja e Kylie Minogue është e kënaqur që ajo po jeton në Australi dhe ata mund ta shohin atë më shpesh.

Këngëtarja e “Spinning Around” kishte jetuar në Londër për disa vite përpara se të kthehej në vendlindjen e saj në fillim të këtij viti.

Ajo pranoi prindërit e saj Ron dhe Carole, dhe vëllezërit e motrat Brendan dhe Dannii nuk mund të ishin më të lumtur që e kishin përsëri pranë.

“Ata janë të kënaqur që Oz tani është baza ime dhe më pëlqen të jem pranë tyre Edhe nëse nuk jam aty gjatë gjithë kohës, është një gjendje shpirtërore. Australia ka qenë gjithmonë shtëpia ime, por unë kam jetuar në shumë vende – kryesisht, natyrisht, në Londër”, tha Minogue për revistën britanike HELLO.

Këngëtarja 54-vjeçare ende i mungon Britania e Madhe, por është një vizitore e rregullt.

“Ka kaq shumë për të humbur, por unë jam kthyer për vizita të mjaftueshme për të mbajtur larg çdo dëshirë,” tha ajo.

Përveç karrierës së saj të suksesshme muzikore, Kylie ka gjithashtu gamën e saj të verërave Especially For You dhe së fundmi ka lansuar një trëndafil të gazuar pa alkool, të cilin e ka shijuar me miqtë e saj.

“Kam ndarë një gotë shampanjë me trëndafilin e ndezur aspak për qind me miqtë dhe ne kemi të njëjtën ndjenjë festive si me flluska alkoolike. Më pëlqen të dëgjoj se njerëzit po shijojnë verën dhe e bëjnë atë pjesë të festimeve apo darkave të tyre,” tha këngëtarja e shquar.

Motra e Kylie, Dannii së fundmi foli se sa shumë asaj dhe djalit të saj 12-vjeçar Ethan i kanë dashur që ish-aktorja e ‘Neighbours’ të jetonte aty pranë.

“Është shumë mirë të kesh Kylie-n në shtëpi. Ne kemi shumë kohë familjare. Gjyshja jonë po mbush 103 vjeç në dhjetor, kështu që është shumë bukur të kemi atë kohë që Kylie ta kalojë me mbesat dhe nipërit e saj. Kushërinjtë tanë sapo kanë kishte bebe. Kylie pëlqen të shoqërohet me djalin tim. Ne na pëlqen të shikojmë filma, shkojmë në fermë dhe shohim kafshët dhe mua më pëlqen të gatuaj për të – asaj i pëlqen rizoto ime dhe Kylie bën këto domate të bukura të pjekura në brusketë,” tha Dannii.

spot_imgspot_img

LAJME TË TJERA

PUBLIKUAR SË FUNDMI
NGJARJE TË TJERA