7.1 C
Pristina
Sunday

Clooney shpëton Roberts nga krijesa vdekjeprurëse

Julia Roberts mund të kishte pasur një "biletë për në spital" gjatë xhirimeve të filmit "Ticket to Paradise".

Julia Roberts mund të kishte pasur një “biletë për në spital” gjatë xhirimeve të filmit “Ticket to Paradise”.

Aktorja 54-vjeçare u ribashkua me shokun e ngushtë dhe yll George Clooney dhe ajo ka zbuluar se kishte një telefonatë të ngushtë kur shkoi për të prekur atë që mendonte se ishte një guaskë deti në Australi.

“Gjithçka atje po përpiqet të të vrasë! Shkova të prek diçka që mendova se ishte një guaskë deti dhe dikush tha: “Jo! Mos e prek, është diçka që në të vërtetë do të të vrasë… Më shumë si biletë për në spital se sa biletë për në parajsë,” tha Roberts për Best UK.

Ndërsa aktori Clooney, 61 vjeç, tha: “Edhe kandil deti! Ti futesh në ujë dhe do të të vrasë.”

Ikona e Hollywoodit pranoi se e kishte fituar mundësinë për të punuar me Julia në film dhe nuk mund ta bënte pa të.

Ata luajnë çiftin e divorcuar David dhe Georgia, të cilët detyrohen të bashkohen për të shpëtuar vajzën e tyre nga martesa me një vendas në Bali.

“Unë me të vërtetë doja të isha në gjendje të punoja me mbretëreshën e rom-coms… E lexova skenarin dhe e dija se do të funksiononte vetëm nëse Julia ishte në bord – dhe për fat, gjithçka funksionoi!”, tha ylli i kinemasë.

Ndryshe, ky ishte bashkëpunimi parë i Roberts dhe Clooney pas atij në filmin Ocean’s Eleven në vitin 2001.

spot_imgspot_img

LAJME TË TJERA

PUBLIKUAR SË FUNDMI
NGJARJE TË TJERA