20.7 C
Pristina
Tuesday
spot_img

Chris Rock vazhdon të bëjë shaka për shuplakën e Will Smith pas faljes

Chris Rock ka vazhduar të bëjë shaka rreth marrjes me shuplakë nga Will Smith në Oscar, pas kërkimit të ndjesës publike të aktorit për incidentin.

Chris Rock ka vazhduar të bëjë shaka rreth marrjes me shuplakë nga Will Smith në Oscar, pas kërkimit të ndjesës publike të aktorit për incidentin.

Komiku 57-vjeçar nuk e trajtoi drejtpërdrejt incidentin në Oscars në koncertin e tij në Atlanta të premten, por vazhdoi të tallej me polemikat në skenë.

“Nëse të gjithë pretendojnë se janë viktimë, atëherë askush nuk do t’i dëgjojë viktimat e vërteta. Edhe mua më goditi Suge Smith… Shkova në punë të nesërmen, pata fëmijë,” tha ai.

“Kushdo që thotë fjalë të lënduara nuk është goditur kurrë me grusht në fytyrë”, shtoi ai.

Komiku u godit nga Will në Academy Awards në fillim të këtij viti, kur ai u tall me gruan e yllit Jada Pinkett Smith për prerjen e flokëve të saj.

Will theu heshtjen e tij për incidentin në një video në Instagram të postuar të premten ku i kërkoi falje Chris dhe pretendoi se ai ishte “mjegulluar” në momentin e shuplakës – kjo është arsyeja pse ai nuk i kërkoi falje më pas.

Në një video, ylli i ‘King Richard’ tha: “Kam kontaktuar me Chris dhe mesazhi që u kthye është se ai nuk është gati të flasë dhe kur të jetë, ai do të kontaktojë. Kështu që unë do të të them, Chris, të kërkoj falje. Sjellja ime ishte e papranueshme dhe unë jam këtu sa herë që jeni gati të flisni.”

Will mori përgjegjësinë e plotë për sjelljen e tij dhe mohoi pretendimet se Jada ishte e përfshirë në incident.

spot_imgspot_img

ARTIKULL I SPONSORIZUAR

PUBLIKUAR SË FUNDMI
spot_img
NGJARJE TË TJERA
spot_img