14.3 C
Pristina
Monday

​32 të vdekur dhe 617 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë Veriore

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë Veriore njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 617 raste të reja nga 4621 testime të realizuara.

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë Veriore njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 617 raste të reja nga 4621 testime të realizuara.

Ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik, njofton se janë shëruar 450 pacientë, ndërsa betejën me virusin COVID-19 e kanë humbur 32 persona.

Raste aktive në vend janë 13.027.

REKLAMËspot_img

ARTIKULL I SPONSORIZUAR

PUBLIKUAR SË FUNDMI
spot_img
NGJARJE TË TJERA
REKLAMËspot_img