Time Kadrijaj i është kundërpërgjigjur Albin Kurtit

spot_img

Deputetja nga Aleanca per Ardhmerinë e Kosoves, Time Kadrijaj në sencën plenare ka folur rreth situates për dialogun me Serbinë.

Kadrijaj i është përgjigjur Kryeministrit Kurti ku ka shtuar se ” Çdo herë i keni kundërshtu negociatat me Serbinë i është kundërpërgjigjur Albin Kurtit, keni thënë se pak kërkim falje nga ana e Serbis për gjenocidin në Kosovë askush nuk duhet të ulet në tavolinë me Serbinë dhe ju jeni ul keni rifilluar dialogun e hala nuk po e pranoni që e keni rifillu, ekipin negociator e keni lençu me foto të varura gjithëkun në Prishtinë dhe e quaje ekip të tradhëtis, e tash këta po i ftoni me qenë bashkë me ju” ka thënë ajo.

”Sa herë që Albini ka dashtë me kthy situaten nga vetja ka përmendur dialogun dhe Serbinë, kjo është e vërteta kryeminister, dialogu dhe Serbia kanë qenë specialiteti yt saherë ke dashtë me qenë në qendër të vëmendjes”, ka shtuar deputetja.

 

DUHET TË LEXONI

spot_img