14.3 C
Pristina
Monday

Lëkundje tërmeti në Shqipëri! Ja ku ishte epiqendra dhe sa ishte magnituda

Një lëkundje sizmike është ndjerë pak më parë në detin Adriatik.

Lëkundja sizmike me magnitude 4.2 Rihter është ndjerë në disa qytete të vendit tonë.

Epiqendra e tërmetit ka qenë në det, 11 kilometra larg Lezhës, në Detin Adriatik dhe 53 km nga qyteti i Durrësit.

Tërmeti është regjistruar rreth orës 22:00 të mbrëmjes së sotme. /TCH

REKLAMËspot_img

ARTIKULL I SPONSORIZUAR

PUBLIKUAR SË FUNDMI
spot_img
NGJARJE TË TJERA
REKLAMËspot_img