15.2 C
Pristina
Tuesday

Leku forcon pozitat me monedhat e huaja

Në tregun e brendshëm të këmbimit valuator në Shqipëri, të premten leku shënoi një kthesë, duke forcuar pozitat në raport me monedhat e huaja, pas rënies që pësoi për dy ditë me radhë.

Në tregun e brendshëm të këmbimit valuator në Shqipëri, të premten leku shënoi një kthesë, duke forcuar pozitat në raport me monedhat e huaja, pas rënies që pësoi për dy ditë me radhë.

Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, dollari amerikan (USD) u zhvlerësua me 0.49 lekë, krahasuar me një ditë më parë, ndërsa monedha evropiane, euroja, u zhvlerësua me 0.14 lekë.

Dollari amerikan u këmbye me 114.22 lekë, ndërsa euroja u këmbye me 116.77 lekë.

Ndërkohë paundi britanik u zhvlerësua me 1.12 lekë dhe zbriti në kuotën e 138.49 lekë.

Monedha zvicerane këmbehet me 119.59 lekë ose 0.04 lekë më pak se një ditë më parë.

spot_imgspot_img

ARTIKULL I SPONSORIZUAR

PUBLIKUAR SË FUNDMI
NGJARJE TË TJERA
spot_img