20.8 C
Pristina
Tuesday
spot_img

Protestë në Tiranë kundër rritjes së çmimeve

Dhjetëra qytetarë u mblodhën sot në një protestë të thirrur nga shoqëria civile kundër rritjes së çmimeve në Tiranë.

Dhjetëra qytetarë u mblodhën sot në një protestë të thirrur nga shoqëria civile kundër rritjes së çmimeve në Tiranë.

Protestuesit u mblodhën fillimisht në sheshin “Skënderbej”, për të marshuar më pas para Kryeministrisë.

Me pankartat “S’mban më ujë pilafi”, ata kërkuan ndërhyrjen e qeverisë për të zbutur efektet e rritjes së çmimeve të ushqimeve dhe karburantit.

Kriza e energjisë elektrike e pasuar nga invazioni rus në Ukrainë, ka bërë që çmimet e karburantit dhe produkteve ushqimore të rriten ndjeshëm që prej fillimit të këtij viti./ATSH

spot_imgspot_img

ARTIKULL I SPONSORIZUAR

PUBLIKUAR SË FUNDMI
spot_img
NGJARJE TË TJERA
spot_img