4.8 C
Pristina
Friday

Presidenti Meta bën homazhe në Prekaz

Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ka vazhduar vizitën në Kosovë, duke bërë homazhe në para heronjve e të rënëve të familjes Jashari në Kompleksin Memorial "Adem Jashari", në Prekaz.

Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ka vazhduar vizitën në Kosovë, duke bërë homazhe në para heronjve e të rënëve të familjes Jashari në Kompleksin Memorial “Adem Jashari”, në Prekaz.

Kryetari i komunës së Skenderajt, Bekim Jashari ka shkruar në Facebook se në vigjilje të shënimit të festave të 28 Nëntorit, bashkë me kryetarin e Drenasit, Ramiz Lladrovci, kanë pritur në Prekaz, presidentin Meta, të cilin e kanë shoqëruar gjatë homazheve.

“Me këtë rast falënderova Presidentin Meta për vizitën dhe nderimin bërë historisë sonë të përbashkët. Lavdi dëshmorëve e martirëve të Lirisë. Bashkë për historinë tonë të lavdishme”, ka shkruar ai.

REKLAMËspot_img

ARTIKULL I SPONSORIZUAR

PUBLIKUAR SË FUNDMI
spot_img
NGJARJE TË TJERA
REKLAMËspot_img