20.8 C
Pristina
Tuesday
spot_img

Policia tregon kush i njoftoi për alarmin e rrejshëm për bombë në Stacionin e Autobusëve

Policia ka njoftuar se intervenimin në Stacionin e Autobusëve në Prishtinë gjatë ditës së djeshme e kishte bërë pasi një grua ua kishte bërë me dije se ka marrë telefonatë nga një person, që ka thënë se ka mjet shpërthyes atje.

Policia ka njoftuar se intervenimin në Stacionin e Autobusëve në Prishtinë gjatë ditës së djeshme e kishte bërë pasi një grua ua kishte bërë me dije se ka marrë telefonatë nga një person, që ka thënë se ka mjet shpërthyes atje.

Lajmi është bërë i ditur nga vetë Policia, duke dhënë detaje nga aksioni.

“Ankuesja femër kosovare punëtore në stacionin e autobusëve në Prishtinë ka informuar se kishte pranuar një thirrje telefonike nga një person i cili ka lajmëruar se është një mjet shpërthyes në stacion të autobusëve. Njësitet policore kanë evokuar të gjithë personat. Njësiti për deminim i PK-së dhe njësiti K-9 kanë kontrolluar, por nuk kanë gjetur asgjë të dyshuar”, thuhet në njoftim.

Policia deri më tani nuk ka bërë të ditur nëse ka ndonjë të dyshuar lidhur me këto telefonata.

spot_imgspot_img

ARTIKULL I SPONSORIZUAR

PUBLIKUAR SË FUNDMI
spot_img
NGJARJE TË TJERA
spot_img