9.4 C
Pristina
Sunday

Osmani në “Fordham University” diskuton për reformat në sistemin e drejtësisë të Kosovës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është duke qëndruar për vizitë në SHBA, ku është takuar me presidentin Joe Biden dhe sekretarin amerikan, Antony Blinken.

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është duke qëndruar për vizitë në SHBA, ku është takuar me presidentin Joe Biden dhe sekretarin amerikan, Antony Blinken.

Por, sot Osmani ka diskutuar me profesorë e studentë të “Fordham University” në New York.

Osmani bëri të ditur se është biseduar për reformat në sistemin e drejtësisë dhe sundimin e ligjit.

“Bashkëbiseduam për reformat në sistemin e drejtësisë, sundimin e ligjit, zhvillimin e demokracisë dhe forcimin e subjektivitetit ndërkombëtar të Kosovës”, shkroi Osmani.

spot_imgspot_img

LAJME TË TJERA

PUBLIKUAR SË FUNDMI
NGJARJE TË TJERA