17.1 C
Pristina
Wednesday

Osmani: Në emër të popullit të Kosovës, faleminderit Gjermani

Presidentja Vjosa Osmani, ka falënderuar Gjermaninë gjatë pjesëmarrjes së saj në Samitin e BE-së në Bruksel.

Gjatë këtij Samiti, Osmani ka takuar kancelarin gjerman, Olaf Scholz për të cilin ka shprehur mirënjohje në emër të popullit të Kosovës për përkrahjen e vazhdueshme.

Osmani përmes një statusi në Facebook, shkroi se kancelari gjerman, Olaf Scholz është përkrahës i palëkundur i Kosovës dhe perspektivës evropiane.

“Me Kancelarin Scholz, i cili si gjithnjë është përkrahës i palëkundur i Republikës së Kosovës dhe perspektivës sonë evropiane. Në emër të popullit të Kosovës, faleminderit”, ka shkruar Osmani në Facebook.

REKLAMËspot_imgspot_img

ARTIKULL I SPONSORIZUAR

PUBLIKUAR SË FUNDMI
spot_img
NGJARJE TË TJERA
REKLAMËspot_img