14.3 C
Pristina
Monday

Osmani e Kurti presin bashkatdhetarët e aksidentuar në Kroaci

Presidentja Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti kanë pritur në Aeroportin Ndërkombëtarë të Prishtinës “Adem Jashari” , të mbijetuarit nga aksidenti në Kroaci.

Ndryshe të lënduarit priten të arrijnë në ora 10:30, ndërsa në ora 11:00 pritet të ketë edhe konferencë për medie.

Në aksidentin në Slavonski Brod të Kroacisë të dielën, ku u përfshi aksidenti i linjës Frankfurt – Prishtinë, vdiqën dhjetë persona, ndërsa u lënduan 45 tjerë.

Shoferit të autobusit i është caktuar masa e paraburgimit prej 30 ditëve.

REKLAMËspot_img

ARTIKULL I SPONSORIZUAR

PUBLIKUAR SË FUNDMI
spot_img
NGJARJE TË TJERA
REKLAMËspot_img