15.4 C
Pristina
Friday

Mbi 648 mijë të vaksinuar me të dyja dozat e vaksinës kundër koronavirusit

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.476.104 doza të vaksinës.

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se në 24 orët e fundit janë administruar 7 mijë e 947 doza të vaksinës antiCOVID-19.

Derisa prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.476.104 doza të vaksinës.

Deri më sot, 827.886 persona janë vaksinuar me dozën e parë të vaksinës antiCOVID-19, ndërsa 648.218 qytetarë me dozën e dytë./ATVLIVE/

LEXONI EDHE:

Një i vdekur dhe 29 raste të reja me COVID-19

REKLAMËspot_img

ARTIKULL I SPONSORIZUAR

PUBLIKUAR SË FUNDMI
spot_img
NGJARJE TË TJERA
REKLAMËspot_img