9.4 C
Pristina
Sunday

Licencohet edhe një tjetër federatë nga MKRS-ja

Federata e Hendbollit të Kosovës sot është licencuar nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, ndërsa licenca është e vlefshme deri më 31 dhjetor të vitit 2024.

Federata e Hendbollit të Kosovës sot është licencuar nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, ndërsa licenca është e vlefshme deri më 31 dhjetor të vitit 2024.

Licencën, ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, ia ka dorëzuar presidentit të FHK-së, Eugen Saraçini.

Ministri Çeku ka falënderuar presidentin Saraçini për punën e bërë nga FHK-ja, ndërsa ka premtuar se përkrahja do të jetë meritore.

Çeku e Saraçini janë pajtuar për ta thelluar bashkëpunimin, ndërsa do të përkrahen projekte të reja, sidomos me kategori të reja, përkatësisht për hendbollin në shkolla.

Federata e Pingpongit ishte e para e cila u licencua nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit.

spot_imgspot_img

LAJME TË TJERA

PUBLIKUAR SË FUNDMI
NGJARJE TË TJERA