14.3 C
Pristina
Monday

Arrijnë në Kosovë të mbijetuarit nga tragjedia në Kroaci

Të mbijetuarit e aksidentit në Kroaci, kanë mbërritur në Aeroportin Ndërkombëtarë të Prishtinës “Adem Jashari”.

Përveç familjarëve të shumtë, edhe kryekuvendari Glauk Konjufca, presidentja Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti, kanë pritur të lënduarit.

Në aksidentin në Slavonski Brod të Kroacisë të dielën, ku u përfshi aksidenti i linjës Frankfurt – Prishtinë, vdiqën dhjetë persona, ndërsa u lënduan 45 tjerë.

Shoferit të autobusit i është caktuar masa e paraburgimit prej 30 ditëve.

REKLAMËspot_img

ARTIKULL I SPONSORIZUAR

PUBLIKUAR SË FUNDMI
spot_img
NGJARJE TË TJERA
REKLAMËspot_img