17.1 C
Pristina
Wednesday

Aksiendet në Ferizaj, mbesin të lënduar pesë persona

Një aksindet trafiku ka ndodhur në nfshatit Zaskok, në komunën e Ferizajt, rasporton policia.

Një aksindet trafiku ka ndodhur në nfshatit Zaskok, në komunën e Ferizajt, rasporton policia.

Sipas policisë, si pasojë e aksidentit kanë mbetur të lënduar pesë persona.

Ky aksident ka ndodhur mes dy automjeteve ku njëri prej ngasësve ishte prej Kosovës dhe tjetri shtetas i Maqedonisë Veriore.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 15:15. Personat e lënduar kanë pranuar trajtim mjekësor në QKUK.

“Është raportuar për një aksident trafiku në mes dy automjeteve me ngasës meshkuj, njëri kosovar dhe tjetri shqiptar i Maqedonisë Veriore. Përveç dëmeve materiale lëndime trupore kanë pësuar pesë persona të cilët kanë pranuar trajtim mjekësor, dy prej tyre janë dërguar në QKUK për trajtim të vazhdueshëm mjekësor”, njofton policia.

REKLAMËspot_imgspot_img

ARTIKULL I SPONSORIZUAR

PUBLIKUAR SË FUNDMI
spot_img
NGJARJE TË TJERA
REKLAMËspot_img