Aksidenti tragjik në Koshare, pas 11 ditësh vdes edhe gruaja që ishte duke u trajtuar në Spital

spot_img

Asidenti që kishte ndodhur në mes dy automjeteve ku vdiqën 4 persona, sot ka vdekur edhe gruaja që ishte duke u trajtuar në QKUK.

“Drejtoria Rajonale e Policisë në Ferizaj, ka pranuar informatën nga Qendra Klinike Universitare e Kosovës, se sonte, rreth orës 20:00, personi me inicialet, I.R., ( F/SH/K), e moshës 32 vjeçare, ka ndërruar jetë, si pasojë e lëndimeve të rënda, që kishte pësuar nga aksidenti i komunikacionit i datës 06.06.2021, që ka ndodhur në fshatin Koshare të Ferizajt, ku u aksidentuan dy automjete civile të udhëtarëve dhe humbën jetën 4 persona.”

Lajmin e ka bërë të ditur Policia përmes një komunikate për media.

“Me vendim të Prokurorit të Shtetit nga Prokuroria Themelore e Ferizajt, trupi i pajetë, dërgohet në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Prishtinë”, njofton Policia.

DUHET TË LEXONI

spot_img