26.7 C
Pristina
Saturday

​Meta: Presidenti Rugova model i mirë i largpamësisë në interesin e vendit

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta në përvjetorin e vdekjes së ish-presidentit Ibrahim Rugova, ka shkruar se ideatori dhe vizionari i realizimit të projektit të lirisë, pavarësisë dhe përcaktimit euroatlantik të Kosovës, do kujtohet me nderim si modeli më i mirë i urtësisë, durimit dhe largpamësisë në interesin më të mirë të popullit dhe vendit.

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta në përvjetorin e vdekjes së ish-presidentit Ibrahim Rugova, ka shkruar se ideatori dhe vizionari i realizimit të projektit të lirisë, pavarësisë dhe përcaktimit euroatlantik të Kosovës, do kujtohet me nderim si modeli më i mirë i urtësisë, durimit dhe largpamësisë në interesin më të mirë të popullit dhe vendit.

Ai ka shkruar në Facebook se sot kujtojnë ditën kur Presidenti historik i Kosovës, Ibrahim Rugova kaloi në përjetësi 16 vite më parë.

REKLAMËspot_imgspot_img

ARTIKULL I SPONSORIZUAR

PUBLIKUAR SË FUNDMI
spot_img
NGJARJE TË TJERA
REKLAMËspot_img