​Holandë-Austri, ky është rezultati i pjesës së parë

spot_img

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes mes Holandës dhe Austrisë, ku pas 45 minutave, rezultati është 1:0 në favor të vendasve.

Pas një faulli të shkaktuar brenda 16-metërshit nga austriaku David Alaba, akordohet penalti ku sulmuesi Memphis Depay e konkretizon me gol në minutën e 11’, përcjell KosovaPress.

Brenda 45’ minutave lojë të zhvilluar, holandezët kanë dominuar pjesën e parë me gjashtë raste për gol, dhe një rast konkret drejt portës.

Rezultati pas pjesës së parë është 1:0.

DUHET TË LEXONI

spot_img