Organizatat e lidhura me Navalnyn shpallen terroriste

spot_img

Një gjykatë në Moskë i ka shpallur organizatat që janë të lidhura me kritikun e Kremlinit, Aleksei Navalnu si ekstremiste.

Aktivistët do të përballen me burgim nëse vazhdojnë punën e tyre dhe secilit që mbështet publikisht rrjetin politik të Navalnyt, mund t’i ndalohet gara për pozita publike.

Përmes rrjeteve sociale, Navalny është zotuar se nuk do të zmbrapset.

Navalny është në burg për shkelje të rregullave të një dënimi me kusht, për një rast përvetësimi, akuzë që e konsideron të motivuar politikisht. /ATV

DUHET TË LEXONI

spot_img