20.6 C
Pristina
Thursday

3-vjeçari vret aksidentalisht nënën në SHBA

Një nënë e re nga shteti amerikan i Karolinës së Jugut vdiq kur u qëllua aksidentalisht nga djali i saj, me një armë që e gjeti në shtëpinë e tyre, njoftuan autoritetet lokale.

Një nënë e re nga shteti amerikan i Karolinës së Jugut vdiq kur u qëllua aksidentalisht nga djali i saj, me një armë që e gjeti në shtëpinë e tyre, njoftuan autoritetet lokale.

Sherifi i Qarkut Spartanburg u thirr të mërkurën në mëngjes me orën lokale, dhe emri i viktimës është Cora Lynn Bush 33 vjeç, raportoi NBC News.

“Megjithëse hetimet tona janë në vazhdim, gjithçka tregon se ngjarja tragjike ka ndodhur kur djali ka marrë armën dhe ka qëlluar aksidentalisht nënën e tij, e cila ka ndërruar jetë në spital”, thuhet në zyrën e sherifit.

Bush u shpall i vdekur dy orë pasi u thirr policia.

spot_imgspot_img

ARTIKULL I SPONSORIZUAR

PUBLIKUAR SË FUNDMI
NGJARJE TË TJERA
spot_img