18.7 C
Pristina
Friday

​Scholz: Gjermania ka të ngjarë të bëhet me qeveri të re para Krishtlindjeve

Gjermania ka shumë të ngjarë të ketë një qeveri të re para Krishtlindjeve, tha sot kandidati i Partisë Social Demokratike për Kancelarin Olaf Scholz.

Gjermania ka shumë të ngjarë të ketë një qeveri të re para Krishtlindjeve, tha sot kandidati i Partisë Social Demokratike për Kancelarin Olaf Scholz.

Atmosfera në bisedimet me partnerët e mundshëm të koalicionit ishte shumë konstruktive, u tha Scholz gazetarëve, i cili po merr pjesë në takimin e FMN -së si ministër aktual i Financave në Uashington.

Ai tha se ishte i bindur se projekti do të kishte sukses dhe se gjermanët do të merrnin një qeveri të re para Krishtlindjeve, raporton Reuters.

Scholz shprehu shpresën se SPD do të formonte një qeveri të re koalicioni me Të Gjelbrit dhe Liberalët.

REKLAMËspot_img

ARTIKULL I SPONSORIZUAR

PUBLIKUAR SË FUNDMI
spot_img
NGJARJE TË TJERA
REKLAMËspot_img