18.1 C
Pristina
Saturday

Në 24 orët e fundit, 2 viktima dhe dy mijë e 707 raste të reja me COVID-19

Në total numri i rasteve aktive me COVID-19 është 21 mijë e 668.

Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar dy mijë e 707 raste të reja me koronavirus, nga 11 mijë e 144 testime, njoftoi Ministria e Shëndetësisë.

Derisa gjatë kësaj kohe është regjistruar dy raste të vdekjes nga koronavirusi.

MSh-ja njoftoi se sot janë shëruar 556 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 161 mijë e 726.

Në total numri i rasteve aktive me COVID-19 është 21 mijë e 668.

Sipas raportit të MSh-së thuhet se, në 24 orët e fundit janë dhënë 6 mijë e 492 doza të vaksinës kundër COVID-19./ATVLIVE/

REKLAMËspot_imgspot_img

ARTIKULL I SPONSORIZUAR

PUBLIKUAR SË FUNDMI
spot_img
NGJARJE TË TJERA
REKLAMËspot_img