20.7 C
Pristina
Tuesday
spot_img

MINT-i përditëson çmimet e derivateve për ditën e mërkurë

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka publikuar edhe të mërkurën limitin maksimal, për çmimet e derivateve edhe për 24 orët e ardhshme.

Sipas vendimit çmimi maksimal i lejuar i dizellit është 1 euro e 78 centë për litër.

Ndërkohë që çmimi maksimal i lejuar për benzinën është 1 euro e 74 për litër.

Çmimi maksimal i lejuar për derivatin e gazit është 78 centë për litër./ATVLIVE/

spot_imgspot_img

ARTIKULL I SPONSORIZUAR

PUBLIKUAR SË FUNDMI
spot_img
NGJARJE TË TJERA
spot_img