17.1 C
Pristina
Wednesday

Latifi: Pandemia s’ka përfunduar, shumë shpejtë do të fillojmë me dhënien e vaksinës së katërt

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi, ka thënë se është i shqetësuar me rritjen e raste me COVID-19. Ai ka kërkuar nga qytetarët që të vazhdojnë të vaksinohen.

Me rritjen e rasteve khëve të fundit, Latifi tha se do të ftojë në takim Komitetin për të menduar masat që duhet ndërmarrë.

Ai ka ftuar që qytetarët që nuk i kanë marrë dozat e dyta dhe të treta ta bëjnë këtë, pasi tha se do të fillojë me dhënien e vaksinës së katërt.

“Mirëqenia e mjekëve pagat e duhura  trajtimi i duhur janë në këtë proces. Ne jemi duke punuar në 17 ligje nën ligje dhe udhëzime administrative. Nuk e pranoj atë kritike. Ne jemi shumë transparent ministria i tregon krejt çka bënë nuk e pranoj atë kritike. Unë jam i shqetësuar për rritjen e rasteve. Është mirë që janë rastet të buta dhe s’ka vdekje. Komiteti do të takohet shumë shpejt dhe jemi duke menduar me i marr masat e duhura. E unë nuk jam mbret por ministër ne do t’i vendosim bazë ekspertizave kisha propozuar që secili që nuk është vaksinuar të vaksinohen dhe ata që kanë marrë dozën e dytë të marrin edhe të tretën sepse shumë shpejt do të fillojmë vaksinën e katërt. Sa më shpejt që është e mundur”, ka thënë ai në një deklarim për gazetarë.

REKLAMËspot_imgspot_img

ARTIKULL I SPONSORIZUAR

PUBLIKUAR SË FUNDMI
spot_img
NGJARJE TË TJERA
REKLAMËspot_img