-5.4 C
Pristina
Tuesday

Kryeministri Kurti dhe Shefi i Zyrës së BE-së nënshkruajnë marrëveshje dypalëshe

Këtë e ka bërë të ditur ambasadori i BE-së, Tomas Szunyog përmes një postimi në Twitter.

Kryeministri Albin Kurti dhe Shefi i Zyrës së BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog kanë nënshkruar marrëveshje që ia mundëson Zyrës së BE-së në Kosovë vazhdimin e qëndrimit në kushtet e tanishme.

Këtë e ka bërë të ditur ambasadori i BE-së, Tomas Szunyog përmes një postimi në Twitter.

“Nënshkrova marrëveshje me Albin Kurtin dje për t’ia mundësuar Zyrës së BE-së në Kosovë vazhdimin e qëndrimit në kushtet e tanishme. Mirënjohës ndaj qeverisë dhe popullit të Kosovës për këtë shenjë vlerësimi për kontributin e BE-së për zhvillimin e Kosovës”, ka shkruar ai.

 

REKLAMËspot_img

ARTIKULL I SPONSORIZUAR

PUBLIKUAR SË FUNDMI
spot_img
NGJARJE TË TJERA
REKLAMËspot_img