26.7 C
Pristina
Saturday

Dy të vdekur dhe mbi 2 mijë raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Në total numri i rasteve aktive me COVID-19 është 19 mijë e 519.

Në 24 orët e fundit janë konfirmuar dy mijë e 243 raste të reja me koronavirus, nga 8 mijë e 416 testime, njoftoi Ministria e Shëndetësisë.

Derisa gjatë kësaj kohe është regjistruar dy raste të vdekjes nga koronavirusi.

MSh-ja njoftoi se sot janë shëruar 465 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 161 mijë e 170.

Në total numri i rasteve aktive me COVID-19 është 19 mijë e 519.

Sipas raportit të MSh-së thuhet se, në 24 orët e fundit janë dhënë një mijë e 861 doza të vaksinës kundër COVID-19./ATVLIVE/

 

REKLAMËspot_imgspot_img

ARTIKULL I SPONSORIZUAR

PUBLIKUAR SË FUNDMI
spot_img
NGJARJE TË TJERA
REKLAMËspot_img