-5.4 C
Pristina
Tuesday

Arbër Shehu nga ShBA: Varianti Omicron mund të përhapet më shpejt

Shehu thotë se ka dyshime që ky variant përhapet më lehtë por mund të mos jetë i rrezikshëm sa variantet paraprake

Arbër Shehu, Hulumtues mjekësor në “Johns Hopkins” në ShBA ka folur për variantin Omicron të Covid-19.

Në një lidhje direkte në “Context” në ATV, Shehu thotë se ka dyshime që ky variant përhapet më lehtë por mund të mos jetë i rrezikshëm sa variantet paraprake.

Të gjithë profesionistët shëndetësor e kanë thënë që ky lloj virusi pëson mutacione dhe është normale që virusi të qarkullon, sidomos në vendet me numër të vogël të vaksionimit”, ka thënë Shehu në Context.

Varianti Omicron mund të përhapet me më lehtësi se sa variantet paraprake, por duhet të pritet edhe dy-tri javë që të shihet a është i rrezikshëm se sa variantet e mëparshme”, tha ndër të tjerash mjeku shqiptar në SHBA. /ATV LIVE/

 

REKLAMËspot_img

ARTIKULL I SPONSORIZUAR

PUBLIKUAR SË FUNDMI
spot_img
NGJARJE TË TJERA
REKLAMËspot_img